Aktualności

15.05.2012 Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego – Avi Rokah

 davi_2012

 

W miniony weekend (11-13 maja) w Dojo – Stara Wieś odbyło się Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego, które prowadził sensei Avi Rokah.

W szkoleniu przeznaczonym dla posiadaczy czarnych pasów uczestniczyło 250 osób z Czech, Litwy, Rosji Wielkiej Brytanii i Polski. Karatecy pracowali nad postawą i jej wpływem na optymalizację techniki karate. Pierwszy dzień szkolenia objął kata Oji Waza (zrozumienie pracy nóg, oddechu i stanu umysłu). W drugim dniu uczestnicy seminarium skupili się na Shikake Waza (reagowanie na reakcję przeciwnika, ocenianie dystansu i strategii).

„Miałem prawdziwą przyjemność prowadzić seminarium – wszyscy pracowali i wkładali całą swoją energię w prawdziwe zrozumienie subtelności karate Senseia Nishiyamy. W grupie były osoby na różnych poziomach karate, od mistrzów świata po młodych zawodników i wieloletnich praktyków karate, którzy pracują nad dalszym rozwojem.
Dziękuję Włodkowi, który od tylu lat dzieli pasję i wizję karate z Polakami. Włodek pracuje niestrudzenie, by inspirować i motywować polskich karateków z doskonałym rezultatem.
Dziękuję wszystkim za ducha i wielki entuzjazm. Czułem się podniośle.” – posumował seminarium sensei Avi Rokah.

Podczas szkolenia przeprowadzono również egzaminy na stopnie mistrzowskie 1-4 Dan.

Seminarium było kontynuacją corocznych seminariów, które przez wiele lat (od 1992 r.) w Polsce prowadził Sensei Hidetaka Nishiyama. 


Fot. Katarzyna Krzywańska