Aktualności

22.04.2013 Finałowy turniej PLKT 2013
a

Finałowy turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego wyłonił zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w czerwcu na VII Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym. W tegorocznej lidze, po trzech turniejach, zwyciężyli Justyna Marciniak (Lubelski KKT) i Łukasz Radwański (Kluczborski KK), a Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki ) i Rafał Wajda (AKT Niepołomice) zajęli drugie miejsca.

Trzeci turniej ligi rozegrany został 20 kwietnia pod ziemią w Kopalni Soli Bochnia i towarzyszył I Międzynarodowemu Turniejowi Smoka w Karate Tradycyjnym. Prowadząca w PLKT 2013 Justyna Marciniak w finale przegrała z Aleksandrą Gorzką (KK Pruszków). Maria Depta, zajmując trzecie miejsca we wszystkich turniejach, zgromadziła w sumie 18 punktów, dzięki którym w klasyfikacji końcowej zajęła drugą pozycję. Wśród mężczyzn w finałowej walce po raz trzeci spotkali się Łukasz Radwański z Rafałem Wajdą, po raz trzeci również walkę wygrał zawodnik z Kluczborka.

Już za dwa miesiące - 15 czerwca w Lublinie Justyna Marciniak (Lubelski KKT), Łukasz Radwański (Kluczborski KK), Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki ) i Rafał Wajda (AKT Niepołomice) reprezentować będą Polskę na VII Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym.