Aktualności

24.10.2013 III Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym
dPEDZ_2013

 

 

III Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym przeszedł już do historii. Zawody zostały rozegrane 19 października 2013 roku w hali Bushfield w Peterborough w Wielkiej Brytanii. Mogliśmy oglądać zmagania ponad 200 najmłodszych adeptów karate tradycyjnego z 7 państw (Wielkiej Brytanii, Polski, Czech, Armenii, Litwy, Rosji i Łotwy).

 

Uroczystego otwarcia finałów zawodów dokonała Mer Peterborough Pani June Stokes - Patron Honorowy tego sportowego wydarzenia, która przekazała wyrazy uznania i podziękowania dla  Traditional Karate Academy Boston za zorganizowanie imprezy sportowej na tak wysokim poziomie. Swoje uznanie i podziękowanie za trud włożony w przygotowanie turnieju wyraził również w imieniu Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie Pana Witolda Sobkowa, Wicekonsul Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie Grzegorz Sala. Wysiłek i pasję organizatorów docenił Mer Bostonu Pan Paul Kenny, który zainspirowany zawodami i działalnością bostońskiej akademii, zadeklarował swoje osobiste zaangażowanie w propagowanie karate tradycyjnego.
Wśród zgromadzonych gości nie zabrakło Włodzimierza Kwiecińskiego 7 Dan ITKF, p.o. Prezydenta ITKF, mentora wielu karateków na świecie. To on podkreśla, że zawody w karate tradycyjnym stanowią integralną część treningu, który ma na celu nie tylko stawanie się coraz lepszym na macie, ale w konsekwencji, dzięki ukształtowanym przez żmudny wysiłek na dojo cechom charakteru, również w życiu.
Sędzią głównym zawodów był sensei Nelson Carrion 6 Dan ITKF, który zaznaczył bardzo wysoki poziom przygotowania technicznego startujących zawodników.
Wydarzeniem, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, był również specjalny pokaz w wykonaniu aktualnych mistrzów świata - senseia Daniela Iwanka 3 Dan i senseia Pawła Janusza 3 Dan.


Zmaganiom najmłodszych karateków towarzyszyło wiele pięknych emocji oraz aplauz zgromadzonych w hali Bushfield sympatyków i kibiców tej sztuki walki. Najsilniejsza ekipa przyjechała z Polski i to właśnie Polacy zdobyli najwięcej medali, udowadniając po raz kolejny, iż należą do najlepszych w Europie i na świecie.

TKA Boston

 

Wyniki III Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym 


Fot. Akademia Karate Tradycyjnego Boston