Aktualności

11.12.2013 V Mistrzostwa Świata Karate Fudokan
dMSFudokan2013

 

 

Tydzień przed XXXI Mistrzostwami Europy w Karate Tradycyjnym w Pradze odbyły się V Mistrzostwa Świata Karate Fudokan (29.11.-1.12.). W zawodach gościnnie wystartowała reprezentacja Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Nasi zawodnicy zdobyli 31 medali, w tym 5 złotych.

Seniorzy zdobyli 3 złote krążki – mistrzyniami świata zostały startujące po raz pierwszy w konkurencji kumite drużynowe kobiet: Maria Depta, Anna Lewandowska, Małgorzata Zabrocka i Justyna Marciniak. Damian Stasiak stanął na najwyższym stopniu podium w kumite indywidualnym, a Paweł Janusz, aktualny mistrz świata, potwierdził swoją mistrzowską pozycję w tej konkurencji. Wśród młodzieżowców złoci medaliści to: Jakub Głąb w kata indywidualnym i w kata drużynowym z Mateuszem Szelągowskim i Adrianem Zwierzchowskim.

– Te mistrzostwa pokazały, że nasi zawodnicy są w stanie wygrywać w każdym systemie, nawet podczas zawodów, w których stosuje się inny sposób sędziowania. Przeciwnicy nie są w stanie wygrać z naszymi – tymi słowami start Polaków podsumował Włodzimierz Kwieciński, prezes PZKT.

Szczegółowe wyniki V Mistrzostw Świata Karate Fudokan znajdują się w pliku do pobrania.