Aktualności

12.05.2014 Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego - Avi Rokah
davi_rokah_2014

 

 

W niedzielę 11 maja w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś” zakończyło się coroczne Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego, które prowadził sensei Avi Rokah. W szkoleniu udział wzięło 300 karateków z 10 krajów: Anglii, Austrii, Czech, Litwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Urugwaju, USA i Polski. W programie seminarium znalazły się m.in. kata Tekki Sandan i Hangetsu z aplikacjami oraz zagadnienia oddychania i transmisji energii. Seminarium koordynował sensei Włodzimierz Kwieciński 7 Dan ITKF, trener reprezentacji Polski, prezes PZKT.

„Avi Rokah był asystentem Senseia Nishiyamy, przez 27 lat codziennie z nim ćwiczył. Ma dużą i usystematyzowaną wiedzę o karate, którą przekazał mu Sensei Nishiyama. To wiedza na bardzo wysokim poziomie. Podczas każdego zgrupowania jest coś, co każdego z ćwiczących może wzbogacić, nawet tych najbardziej zaawansowanych.
Osobiście bardzo podobało mi się tegoroczne seminarium. Dużo z niego wyniosłem. Zawsze można coś u siebie poprawić i udoskonalić. Takie seminaria są gwarantem tego, że cały czas możemy się rozwijać” – podsumował szkolenie sensei Krzysztof Neugebauer, trener kadry narodowej seniorów i młodzieżowców.

Podczas szkolenia w Dojo – Stara Wieś sensei Nelson Carrion, Sekretarz Generalny ITKF, przedstawił zarys funkcjonowania Instytutu Karate Tradycyjnego, którego celem jest zachowanie karate tradycyjnego, jego promocja i rozwój. Założeniem Instytutu jest kontynuowanie i rozwijanie drogi, którą wytyczył Sensei Nishiyama.

Szkolenie zakończyły egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan.


Fot. witoldkwiecinski.com

Fot. Katarzyna Krzywańska