Aktualności

06.04.2014 Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2014

Podczas ostatniego turnieju ligowego, który odbył się w Lublinie 6 kwietnia, poznaliśmy zwycięzców tegorocznych rozgrywek PLKT. Pierwsze miejsca wywalczyli Justyna Marciniak (Lubelski KKT) i Damian Stasiak (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki).

Niezwykłych emocji dostarczył finał mężczyzn. Zmierzyli się w nim Damian Stasiak z Łukaszem Radwańskim (Kluczborski KK) – turniej w Lublinie wygrał Damian Stasiak, ale w klasyfikacji końcowej ligi obaj zawodnicy uzyskali taką samą liczbę punktów (22). O zwycięstwie w PLKT 2014 zadecydowała więc dodatkowa walka. W jej dogrywce lepszym okazał się Damian Stasiak. Swój start w tegorocznej lidze podsumował słowami: „W pierwszym turnieju byłem trzeci, więc żeby wygrać całą ligę, musiałem się zmobilizować. Lubię bardzo wyzwania – cieszę się bardzo, że udało mi się osiągnąć wyznaczony cel”. Łukasz Radwański za cel stawia sobie zwycięstwo w pucharze Europy: „Ten finał był dla  mnie wielkim sukcesem. Miałem mało czasu na przygotowanie przez zaabsorbowanie życiem zawodowym. Przegrałem z Damianem minimalnie w dogrywkach. Jestem zadowolony ze startu, a moim głównym celem jest zdobycie pucharu Europy”. Trzeci w klasyfikacji PLKT z 16 punktami jest Henryk Pepliński (KKT „KOBU” Wrocław).

Wśród kobiet wygranymi w dwóch ostatnich turniejach ligowych zwycięstwo wywalczyła sobie Justyna Marciniak. W zwycięskim finale w Lublinie po raz trzeci spotkała się z Małgorzatą Zabrocką (KK Wejherowo). „Start w lidze to początek przygotowań do mistrzostw Polski, które zadecydują o składzie reprezentacji na mistrzostwa świata w Tokio. Dlatego wśród zawodników było widać sporo determinacji i woli walki. Dla mnie było to duże wyzwanie. Zależało mi na zwycięstwie nie tylko dlatego, żeby po raz czwarty z rzędu być pierwszą w klasyfikacji końcowej, ale dlatego, żeby zrewanżować się za ubiegłoroczny puchar świata, który nie przebiegł zgodnie z moimi oczekiwaniami. Teraz jestem gotowa wystartować w pucharze Europy i trzymam kciuki za pozostałych reprezentantów” – podsumowała Justyna Marciniak. Małgorzata Zabrocka w klasyfikacji końcowej ligi zgromadziła tylko jeden punkt mniej: „To była ciężka walka, ponieważ bardzo dobrze się znamy. Mam nadzieję, że spotkamy się w finale pucharu Europy i wtedy wynik będzie na moją korzyść” – powiedziała po turnieju. Trzecie miejsce w turnieju w Lublinie i jednocześnie w klasyfikacji końcowej zajęła Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki).

Celem Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2014 jest propagowanie karate tradycyjnego na najwyższym poziomie technicznym i wyłonienie reprezentacji Polski do startu w VI Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym, który rozegrany zostanie w czerwcu br. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”.

Wyniki Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2014

 

Relacja z finału PLKT 2014

 Relacja z finału PLKT 2014 w telewizji iTVL