Aktualności

09.02.2015 Zimowe Gasshuku 2015

dgasshuku2015_zima

 

 

 

 

Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego
Zimowe Gasshuku 2015

 

 

Tegoroczne Zimowe Gasshuku zakończyło się w minioną niedzielę 8 lutego. Szkolenie w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” zgromadziło blisko 100 karateków. Po raz pierwszy prowadzili je instruktorzy z Chin: sifu (sensei) Zheng Xiaorong i sifu (sensei) Chen Ronghuang – instruktorzy pochodzący z miejscowości Ving Tsun (Yongchun) z prowincji Fujian – miejsca, gdzie są źródła karate. Wykłady podczas Gasshuku prowadził sifu (sensei) dr Janusz Szymankiewicz – wybitny znawca i praktyk chińskich i japońskich sztuk walki. Koordynatorem szkolenia był sensei Włodzimierz Kwieciński 7 Dan ITKF – prezydent ITKF, instruktor TKI, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, trener selekcjoner kadry narodowej PZKT.

– To była ostatnia rzecz, jakiej nie znaliśmy. Tak naprawdę nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że karate powstało w Chinach. Mieliśmy przyjemność obcować z oryginałem. Nieocenione były również wykłady prowadzone przez dr. Janusza Szymankiewicza. Przekazana przez naszych gości nauka i instruktaż zgadzają się z instruktażem Senseia Nishiyamy bardziej niż z karate sportowym w Japonii. Wszyscy byliśmy zaskoczeni profesjonalizmem nauczania i kulturą. Pierwszy raz spotkałem się z tą szkołą. Zachęcam wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w Gasshuku, do udziału w seminariach z naszymi gośćmi z Chin w Dojo – Stara Wieś 13 i 14 lutego – podsumował tegoroczne Zimowe Gasshuku sensei Włodzimierz Kwieciński.

W niedzielę kończącą Gasshuku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu na Najlepszych Zawodników w Karate Tradycyjnym 2014 Roku (więcej) oraz egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan.


Relacja z Zimowego Gasshuku: 100 karateków w Starej Wsi pod Łodzią


Fot. AKT Niepołomice