Aktualności

23.06.2015 XV Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym
dpuchar_Polski_dzieci_2015

 

 

XV Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym

 


Rzeszów w miniony weekend stał się stolicą karate tradycyjnego. Blisko 1000 dzieci trenujących w klubach w całej Polsce przyjechało do Rzeszowa, aby 20 czerwca rywalizować w XV Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym. Spotkanie w hali Podpromie rozpoczęło się wspólną rozgrzewką, którą poprowadził Taiga Horii z Japonii – asystent Zarządu Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF).

Dużo emocji i podziwu wzbudził pokaz karate tradycyjnego w wykonaniu grupy dzieci niepełnosprawnych trenujących na co dzień w AKT Rzeszów.

Zawodnicy, ich trenerzy, sędziowie i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać wykładu „Aktywność fizyczna jako forma walki z otyłością i nadwagą u dzieci”, który wygłosił prof. dr hab. Wojciech Czarny – dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Karate tradycyjne trenują już dzieci w wieku przedszkolnym – najmłodsi startujący mieli po 4 lata. Niezwykle motywująca była dla nich z pewnością obecność legendarnych mistrzów świata, którzy wychowują kolejne już pokolenia wspaniałych zawodników – Marty Niewczas i Krzysztofa Neugebauera.

– Te zawody przejdą do historii, bowiem został pobity rekord uczestników! Fantastyczna atmosfera, duch walki, determinacja i wielkie serduszko do walki pokazali wszyscy, którzy startowali. Mam nadzieję, że wspomnienia z Rzeszowa zostaną zapamiętane na długo – powiedziała po zawodach Marta Niewczas.

 

Relacja w TVP Sport - XV Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym: Pokochać karate – takie hasło przyświecało organizatorom turnieju dla najmłodszych adeptów

 

Wyniki XV Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym