Aktualności

11.05.2015 Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego – sensei Avi Rokah
dAVI2015

 

 

Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego – sensei Avi Rokah

W miniony weekend w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś” odbywało się coroczne Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego, które prowadził sensei Avi Rokah. W szkoleniu udział wzięło ok. 300 karateków z Czech, Litwy, Rumunii, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Polski. Seminarium koordynował sensei Włodzimierz Kwieciński 8 Dan, trener reprezentacji Polski, prezes PZKT.

– Było to jedno z lepszych szkoleń ostatnich 5 lat. Fantastyczna atmosfera, Avi w doskonalej technicznej formie i setki ćwiczących, którzy czerpali od niego wiedzę i energię. Teraz jest czas na studiowanie w swoim dojo. Już czekam na letnie gasshuku, kiedy znów będziemy mieć okazję poćwiczyć z najlepszymi – oceniła szkolenie Marta Niewczas, wielokrotna mistrzyni świata.

– Bardzo dobre seminarium. Dużo czasu poświęciliśmy na podstawy, które są fundamentem karate. Avi bardzo czytelnie przekazywał swoją wiedzę – trening podstaw pozwala ugruntować wiedzę, którą przez lata nabywamy. Dobry przekaz daje inspirację do dalszego treningu wszystkim uczestnikom – podsumował seminarium Krzysztof Neugebauer, trener kadry narodowej seniorów i młodzieżowców.

Szkolenie zakończyły egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan.


Fot. witoldkwiecinski.com