Aktualności

02.05.2015 Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2015
a

 

Bezkonkurencyjni w tegorocznej edycji Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego okazali się Maria Depta i Damian Stasiak (oboje TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki). Wygrywając wszystkie ligowe turnieje, zdobyli maksymalną liczbę punktów – po 24. Finałowy turniej PLKT 2015 rozegrano 2 maja w Kluczborku.

Finałową walkę kobiet stoczyły Maria Depta z Małgorzatą Zabrocką (KK Wejherowo).
– Jestem zadowolona ze swojego startu. Zarówno kata, jak i kumite poszło mi bardzo dobrze. Cieszę się, że udało mi się zdobyć ippon w walce finałowej. Start w lidze to kolejny punkt przygotowań do mistrzostw Polski, które odbędą się już za trzy tygodnie. Dziękuję swojemu trenerowi Radosławowi Olczykowi – powiedziała zwyciężczyni PLKT Maria Depta.
Trzecie miejsce w turnieju wywalczyła Agnieszka Sajdutka (AKT Rzeszów).

Po raz trzeci w PLKT 2015 w finale mężczyzn spotkali się Damian Stasiak z Rafałem Wajdą (Krakowski KKT). Walkę wygrał Damian Stasiak. Po turnieju powiedział:
– Sposób w jaki przygotowujemy się w klubie przynosi efekty. Bardzo się z tego cieszymy i czekamy na następne zawody.
Trzeci na turnieju w Kluczborku był Jakub Małecki (PZKT).

W VIII Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2015 Polskę reprezentować będą zawodnicy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji punktowej PLKT 2015. W Dojo Stara Wieś 6 czerwca naszymi reprezentantami będą: Maria Depta, Małgorzata Zabrocka, Damian Stasiak i Rafał Wajda.


Wyniki Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2015


Fot. Bogdan Łatka