Aktualności

17.08.2015 Gasshuku 2015, Międzynarodowy Kurs WTKF
dgasshuku15lato

 

 

Gasshuku 2015
Międzynarodowy Kurs WTKF
International Summer Camp


W zakończonym w niedzielę w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” letnim Gasshuku i Międzynarodowym Kursie WTKF wzięło udział 300 uczestników z 14 państw: Anglii, Armenii, Austrii, Chin, Czech, Izraela, Japonii, Litwy, Rosji, Rumunii, Ukrainy, Urugwaju, USA i Polski. Szkolenie w Starej Wsi rozpoczęło się już we wtorek 11 sierpnia.

Instruktorami tegorocznego Gasskuku i kursu WTKF byli wybitni mistrzowie:
Lee Kong Sifu (Hongkong, Chiny) – gość specjalny, nauczyciel systemu Pięści Białego Żurawia.
Albert Cheah Sensei (USA) – założyciel i główny instruktor najstarszego dojo karate tradycyjnego w Orange County (Kalifornia) – Orange County Japan Karate Association. Przez ponad 35 lat trenował pod okiem Hidetaka Nishiyama Sensei. Siedmiokrotny mistrz USA. Instruktor, sędzia i członek Komisji Technicznej Amerykańskiej Federacji Karate (AAKF). 
Nelson Caarrion Sensei (Urugwaj) – sekretarz World Traditional Karate-Do Federation (WTKF), Dyrektor Generalny i instruktor w Instytucie Karate Do Tradycyjnego (Traditional Karate Do Institute, TKI), założyciel narodowych federacji karate tradycyjnego w wielu krajach na świecie, m.in. w Urugwaju, Maroko, Francji.
Mahmoud Tabassi Sensei (USA) – członek Zarządu WTKF, wiceprzewodniczący Komitetu Technicznego Amerykańskiej Federacji Karate Tradycyjnego (AAKF), członek Rady Starszych i Komitetu Doradczego AAKF
Avi Rokah Sensei (USA) – dyrektor WTKF, wieloletni student i asystent Hidetaka Nishiyama Sensei, instruktor Instytutu Karate Tradycyjnego (TKI)
dr Janusz Szymankiewicz Sifu (Polska) – wybitny znawca i praktyk chińskich i japońskich sztuk walki
Włodzimierz Kwieciński Sensei (Polska) – prezydent WTKF, instruktor Instytutu Karate Do Tradycyjnego (TKI), prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT), trener selekcjoner kadry narodowej PZKT

Kolejne dni szkolenia przeznaczone zostały na doskonalenie poszczególnych technik. I tak środa poświęcona była na trening kata, w czwartek karatecy doskonalili techniki kumite, a w piątek odbyło się szkolenie sędziowskie.

„Podczas kursu przeprowadzonych zostało wiele zajęć. Wszyscy podzieleni byliśmy na grupy – treningi odbywały się w systemie rotacyjnym. Szkolenie sędziów zakończyło się międzynarodowymi egzaminami sędziowskimi. Taki system będzie obowiązywał również podczas najbliższego kursu WTKF w Natal w Brazylii” – powiedział Włodzimierz Kwieciński, prezydent WTKF, prezes PZKT.

„Seminarium możemy nazwać wycieczką do korzeni karate w sensie historycznym i również jako ewolucja technik – od jej początków w Chinach po czasy współczesne” – podsumował tegoroczne Gasshuku Andrzej Maciejewski, wiceprezes PZKT, trener kadry juniorów i kadetów.

Niedziela kończąca Gasshuku to tradycyjnie czas, kiedy przeprowadzane są egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan. Już niedługo przekażemy ich wyniki.
    

 

 

 


Fot. Marcin Kwarta