Aktualności

22.06.2016 Wyniki XXVII Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym ORLEN 2016
dmp_2016

 

 

W dniach 18 i 19 czerwca 2016 roku w Hali 100-lecia Sopotu, ul. Goyki 7, zostały rozegrane XXVII Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym ORLEN 2016, których organizatorem był Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie.


W zawodach startowali zawodnicy z 52 klubów z całej Polski. Ogółem w konkurencjach indywidualnych startowało ponad 700 zawodników i około 100 drużyn. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach męskich i żeńskich: kata indywidualnym, kumite indywidualnym, ko-go kumite, fuku-go, kata drużynowym, kumite drużynowym i en-bu.


W piątek 17 czerwca również w hali 100-lecia Sopotu sędziowie uczestniczyli w kursie sędziowskim przed zawodami, który prowadził sensei Włodzimierz Kwieciński 8 Dan.

XXVII Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym ORLEN 2016 zostały objęte honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha oraz patronatami medialnymi: pomorskie.eu i Radia Gdańsk.

Na zawody przybyli: prezes PZKT Włodzimierz Kwieciński, wiceprezes PZKT Andrzej Maciejewski, prezes Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego Paweł Krzywański, rzecznik prasowy AWFiS w Gdańsku dr Monika Żnudzka-Brodnicka i Przewodniczący Rady Miasta Wejherowa Bogdan Tokłowicz (inicjator budowy Dojo w Wejherowie).


Relacja w TVP 3 Gdańsk

 

Mirosław Ellwart

 

Wyniki XXVII Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym ORLEN 2016


Fot. Dorota Dawidowska