Aktualności

22.08.2016 Gasshuku 2016 i Międzynarodowy Kurs WTKF
dgasshuku lato 2016

 

 

 

 

 

 

Gasshuku 2016
Międzynarodowy Kurs WTKF
16-21 sierpnia 2016
Dojo - Stara Wieś

 

 


Odbywające się każdego roku w sierpniu Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego Gasshuku i Międzynarodowy Kurs WTKF zgromadziły w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” rekordową liczbę 320 karateków z 15 państw. Gościliśmy przedstawicieli Armenii, Austrii, Brazylii, Czech, Hiszpanii, Litwy, Rosji, Rumunii, Ukrainy, Urugwaju, USA, Uzbekistanu, Wielkiej Brytanii, Włoch i oczywiście karateków z klubów z całej Polski. Intensywny program, wielogodzinne treningi, które prowadzili znakomici instruktorzy: Albert Cheah Sensei (USA), Mahmoud Tabassi Sensei (USA), Nelson Carrion Sensei (Urugwaj) i Włodzimierz Kwieciński Sensei (Polska), z pewnością już wkrótce przyniosą efekty podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 (14-15 października, Kraków).


Gasshuku i Kurs WTKF to również czas na przeprowadzenie egzaminów. W Starej Wsi odbył się egzamin sędziowski dla sędziów międzynarodowych podwyższających klasę sędziowską oraz sędziów krajowych ubiegających się o międzynarodową klasę sędziowską, a także egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan, do których przystąpiło aż 62 karateków!


Instruktorzy Gasshuku 2016 i Międzynarodowego Kursu WTKF:

ALBERT CHEAH Sensei (USA)
Założyciel i główny instruktor najstarszego dojo karate tradycyjnego w Orange County (Kalifornia) - Orange County Japan Karate Association. Przez ponad 35 lat trenował pod okiem Hidetaka Nishiyama Sensei. Siedmiokrotny mistrz USA. Instruktor, sędzia i członek Komisji Technicznej Amerykańskiej Federacji Karate (AAKF).

MAHMOUD TABASSI Sensei (USA)
Wiceprezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF), wiceprzewodniczący Komitetu Technicznego Amerykańskiej Federacji Karate Tradycyjnego (AAKF), członek Rady Starszych i Komitetu Doradczego AAKF
 
NELSON CARRION Sensei (Urugwaj)
Członek Zarządu WTKF (Sekretarz Generalny), Dyrektor Generalny i instruktor w Instytucie Karate Do Tradycyjnego (Traditional Karate Do Institute, TKI), założyciel narodowych federacji karate tradycyjnego w wielu krajach na świecie, m.in. w Urugwaju, Maroko, Francji.

WŁODZIMIERZ KWIECIŃSKI Sensei (Polska)
Prezydent WTKF, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT), trener selekcjoner kadry narodowej PZKT


Fot. witoldkwiecinski.com