Aktualności

20.12.2016 Kurs Mistrzowski PZKT 2016
Kurs Mistrzowski PZKT 2016

W corocznym grudniowym spotkaniu w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” uczestniczyło 205 karateków z całej Polski. Kurs Mistrzowski w dniach 16-18 grudnia prowadził sensei Włodzimierz Kwieciński 8 Dan, prezes PZKT. W programie znalazło się również szkolenie dla egzaminatorów PZKT oraz egzaminy, które prowadzili: Andrzej Maciejewski 4 Dan, Andrzej Olech 6 Dan i Józef Rączka 5 Dan.

W sobotę 17 grudnia odbyło się Walne Zgromadzenie delegatów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Prezes Włodzimierz Kwieciński podsumował ostatnie cztery lata funkcjonowania PZKT jako najbardziej aktywny i dynamiczny czas w historii Związku:
– Jako organizacja wzięliśmy na siebie ciężar kontynuowania tradycji, wyznaczania wzorców i bardzo wysokich standardów jakości karate tradycyjnego. Oddziałujemy na cały świat. Ostatnie cztery lata stanowiły ciągły progres – wystarczy porównać organizowane w Polsce mistrzostwa świata w 2012 roku w Łodzi i te, które w październiku tego roku odbyły się w Krakowie – to był największy w historii turniej karate! Ostatnie lata były wielką próbą dla całego środowiska, instruktorów i zawodników. Podejmowaliśmy ryzykowne i trudne decyzje, czasami towarzyszyła nam niepewność i wielka niewiadoma, ale przetrwaliśmy to wszystko. Podsumowując ostatnie lata, nasuwa mi się taka konkluzja... Wszystkie sytuacje konfliktowe, które nas spotykają i w życiu osobistym, i w klubach są rodzajem sprawdzianu. Tylko dobry lider poradzi sobie z nimi i wyjdzie z trudnych doświadczeń silniejszy. Po takiej próbie zostają tylko najsilniejsi. Nie jest łatwo wziąć na siebie odpowiedzialność za wszystkie osoby i decyzje. Ale na tym polega też rozwój – to ciągły sprawdzian z podejmowanych decyzji. Teraz podjęliśmy wyzwania na kolejne cztery lata i będziemy się z nimi zmierzać. Największym z nich jest powrót do korzeni... czyli dążenie do zorganizowania mistrzostw świata na Okinawie w 2018 roku.


Podczas spotkania mistrzów w Starej Wsi sensei Paweł Krzywański otrzymał wyjątkową niespodziankę – wyróżnienie od swoich wychowanek z okazji 40-lecia trenowania karate. Na tablicy z podziękowaniami napisały m.in. „Trenerzy sportowi szkolą mistrzów w sporcie, trenerzy Budo kształcą mistrzów w życiu”...
Sensei Paweł Krzywański 5 Dan –  instruktor klasy międzynarodowej, trener i wychowawca wielu medalistów mistrzostw świata, Europy i Polski jest wzorem dla kolejnych pokoleń karateków i niezmiennie wytrwale prowadzi swoją misję rozwoju karate tradycyjnego. Jest prezesem Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego, w latach 1989-2009 pełnił funkcję wiceprezesa PZKT, jest również  współorganizatorem licznych imprez o randze światowej. Do 2001 roku był reprezentantem Polski w karate tradycyjnym: zdobył wicemistrzostwo świata, mistrzostwo Europy i wielokrotnie zwyciężał w mistrzostwach Polski. Jako prezes Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego zarządza Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”.


W niedzielę po szkoleniu i egzaminach dla egzaminatorów, na zakończenie Kursu Mistrzowskiego przeprowadzone zostały egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan – wyniki podajemy poniżej:

Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 3 Dan
Piotr Muszkieta (KKT „Orzeł” Poznań) – 3 Dan
Bartosz Skwarski (KKT Polkowice-Lubin) – 3 Dan
Ryszard Skwarski (Tomaszowski KKT) – 3 Dan

Jakub Bogusławski (Warszawska AKT) – 2 Dan
Marcin Chałas (KK Shotokan „Kachi” Łódź) – 2 Dan
Agim Hetemi (KK „44” Łódź) – 2 Dan
Janusz Łydka (Głuchołaski KKT) – 2 Dan
Artur Wąsik (KK „Nidan” Zielona Góra) – 2 Dan

Aleksander Bujnowski (Lubelski KKT) – 1 Dan
Michalina Florjańska (MSKT „Ai-Do”) – 1 Dan
Tomasz Izdebski (KKT „Orzeł” Poznań) – 1 Dan
Ewa Latos (Krakowski KKT) – 1 Dan
Krzysztof Lipiński (UKS Krakowskie Centrum KT) – 1 Dan
Marek Rzepka (MUKS Bytom) – 1 Dan
Katarzyna Wierzbicka (Krakowski KKT) – 1 Dan
Jakub Zajega (MUKS Bytom) – 1 Dan

Gratulujemy!

Fot. Archiwum PZKT