Aktualności

19.02.2017 Zimowe Gasshuku 2017
dgasshuku zima

 

 

 

Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego
Zimowe Gasshuku 2017

 

 

 

Zimowe Gasshuku 2017 przeszło już do historii – od 15 do 19 lutego w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” 150 karateków z Francji, Japonii, Niemiec, Włoch i Polski uczestniczyło w seminarium karate tradycyjnego. Szkolenie prowadzili znakomici japońscy instruktorzy: sensei Masaru Kamino, który mimo 79 lat, pozostaje w znakomitej formie fizycznej oraz pochodzący z Nagasaki sensei Koichi Ogusu. Gościem specjalnym był sensei Chiyomaro Shimoda – legendarny instruktor karate w Polsce, a koordynatorem szkolenia sensei Włodzimierz Kwieciński, prezes PZKT.

Tegoroczne Gasshuku było największym w historii zimowych seminariów szkoleniem. Pierwsze dwa dni wypełnione były treningami – karatecy brali udział w pięciu sesjach treningowych. Zajęcia wieczorne prowadził sensei Andrzej Maciejewski, wiceprezes PZKT, który prezentował chińskie kata i relacjonował ubiegłoroczną wizytę w Chinach w prowincji Fujian. Celem wyjazdu przedstawicieli PZKT było poznanie pierwszych śladów karate tradycyjnego.

„Wszyscy doceniali sprawność i energię życiową naszych japońskich instruktorów, dużym zainteresowaniem cieszyła się też prezentacja wyników wizyty w Chinach naszych przedstawicieli. Jesteśmy otwarci na wszystkie nurty, na różnorodność, która jest piękna w swojej naturze. To jedyny kierunek, żeby zrozumieć karate jako sztukę walki, jako sztukę dobrego wychowania i sztukę poznawania inności” – podsumował spotkanie karateków sensei Włodzimierz Kwieciński.

W sobotni wieczór podczas wyjątkowej uroczystości poznaliśmy wyniki Plebiscytu na Najlepszych Zawodników w Karate Tradycyjnym 2016 Roku.

Tradycyjnie już Gasshuku zakończyły w niedzielę egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan, których wyniki poznamy wkrótce.


Fot. Joanna Musiał