Aktualności

21.04.2017 I Międzynarodowy Turniej Karate Tradycyjnego „Ewolucja Kumite” - Irkuck
W dniach 12-18 kwietnia 2017 r. reprezentacja PZKT wzięła udział w spotkaniu karateków w sercu Syberii na I Międzynarodowym Turnieju Karate Tradycyjnego „Ewolucja Kumite”. Turniej i towarzyszące mu seminarium rozegrany został w Irkucku (Rosja). Organizatorem był Piotr Neupokoev, wiceprezydent Rosyjskiej Federacji Karate Tradycyjnego (All-RTKF).
Seminarium dla ponad 180 uczestników prowadził sensei Włodzimierz Kwieciński, prezydent WTKF. Podczas kursu sędziowskiego Pavel Chernousov, prezydent All-RTKF zaprezentował nowe rodzaje treningu kumite rozwijane specjalnie dla dzieci. Włodzimierz Kwiecińki wraz z delegacją PZKT wziął udział spotkaniach z dyrektorem Instytutu Pedagogicznego – prof. Aleksandrem V. Semirovem i z minister edukacji regionu Valentiną V. Peregudovą.

W rozegranym w Irkucku turnieju karate wzięło udział ponad 300 zawodników z Rosji i drużyna z Polski. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie – zdobyliśmy łącznie 10 medali:
kata:
złoto – Witold Kwieciński (ŁAKT), srebro – Paweł Janusz (AKT Niepołomice),
złoto – Wiktor Staszak (AKT Niepołomice), brąz – Paweł Tomasik (AKT Niepołomice)
fuku-go: złoto – Michał Sowa (MUKS Bytom), brąz – Paweł Tomasik
kumite: złoto – Paweł Tomasik, srebro – Wiktor Staszak
en-bu: srebro – Paweł Tomasik i Wiktor Staszak
kumite druż.: srebro – Paweł Tomasik, Wiktor Staszak i Michał Sowa

Na zakończenie wizyty w Irkucku, uczestnicy szkolenia i turieju mieli okazję pojechać nad Bajkał, zobaczyć „perłę Syberii” – najgłębsze i najstarsze jezioro na świecie.

Fot. All-RTKF