Aktualności

22.04.2017 Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017
dplkt2017

 

 

Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017

 

W najbliższą sobotę, 29 kwietnia, w Gdańsku, o godz. 15.00 rozegrany zostanie finałowy turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017! Zawody odbędą się po zakończeniu Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Między Wschodem i Zachodem – tradycyjne dalekowschodnie sztuki walki jako tekst kultury, filozofia, sztuka i sport”.

Największe szanse na zwycięstwo w tegorocznej edycji ligi w kategorii kobiet mają ponownie Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – obie zawodniczki wygrały w tym roku po jednym turnieju i w sumie zgromadziły po 15 punktów. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) dzięki temu, że dwukrotnie zajęła trzecią lokatę, ma już 12 punktów i nie stoi na straconej pozycji.

Wśród mężczyzn po dwóch turniejach prowadzi z 15 punktami Michał Sowa (MUKS Bytom), ale na drugiej pozycji, z 12 punktami, znajduje się aż trzech zawodników: Paweł Tomasik (AKT Niepołomice), Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Wiktor Staszak (AKT Niepołomice).

Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego ORLEN 2017 będą reprezentować Polskę na IX Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który rozegrany zostanie 3 czerwca br. w Łodzi.


Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017
29 kwietnia 2017 r., godz. 15.00
Gdańsk – Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS
ul. Kazimierza Górskiego 1 (wjazd od al. Grunwaldzkiej)Wyniki z dwóch turniejów Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017


Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.