Aktualności

29.04.2017 Zwycięzcy Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017
dplkt2017

 

 

Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017

 

Zwycięzcami Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017 zostali... Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Michał Sowa (MUKS Bytom)! To właśnie oni wraz z zawodnikami, którzy zajęli drugie miejsca w klasyfikacji końcowej: Agnieszką Sajdutką (AKT w Rzeszowie) i Wiktorem Staszakiem (AKT Niepołomice) będą reprezentować Polskę podczas IX Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który rozegrany zostanie za miesiąc – 3 czerwca w Łodzi.  

Finał tegorocznej edycji ligi rozegrany został w Gdańsku, w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS, tuż po zakończeniu Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Między Wschodem i Zachodem – tradycyjne dalekowschodnie sztuki walki jako tekst kultury, filozofia, sztuka i sport”.

Po dwóch turniejach w rywalizacji kobiet prowadziły z 15 punktami dwie doświadczone mistrzynie karate: Maria Depta i Agnieszka Sajdutka. Finał ligi musiał więc do nich należeć. Tym razem finałowa walka wojowniczek zakończyła się zwycięstwem Marii Depty. To trzeci rok z rzędu, kiedy zawodniczka „Sokoła” Aleksandrów Łódzki zwycięża w rozgrywkach ligowych. „Jestem zadowolona z wyniku, ale już mam przemyślenia na temat swoich kolejnych treningów – wiem, co muszę poprawić. Cieszę się, że w klubie mogę trenować z takimi dobrymi zawodnikami jak Damian Tomasik – to na pewno pomaga mi w startach w kumite. Dziękuję także moim trenerom Radkowi oraz Iwonce za przygotowanie. Moim głównym celem jest teraz jak najlepsza forma na Puchar Świata” – podsumowała Maria Depta.
Na trzeciej pozycji w klasyfikacji punktowej kobiet znalazła się Klaudia Mleko (Krakowski KKT).

Michał Sowa po dwóch turniejach, z 15 punktami, był liderem, ale na drugim miejscu z 12 punktami znajdowało się aż trzech zawodników – a wśród nich debiutujący w lidze Wiktor Staszak (AKT Niepołomice). W Gdańsku obaj spotkali się w finałowej walce – zwyciężył Wiktor Staszak.
„Cieszę się, że udało mi się zaprezentować w miarę stabilną formę przez wszystkie turnieje ligowe. Jednak teraz muszę jeszcze ostrzej pracować, żeby godnie się zaprezentować podczas Pucharu Świata” – podsumował tegoroczną ligę Michał Sowa.
„Myślę, że powoli moja forma staje się coraz lepsza. Dzisiaj dużo lepiej czułem się na macie niż podczas ostatnich dwóch turniejów. Teraz czekają mnie dalsze intensywne przygotowania do Pucharu Świata. Będziemy z Michałem mocno walczyć, żeby Polska dobrze wypadła w oczach światowego karate” – powiedział Wiktor Staszak.
W klasyfikacji końcowej PLKT ORLEN 2017 najwięcej punktów zgromadził Michał Sowa – 22, a Wiktor Staszak o 2 punkty mniej. Trzecia pozycja należy do Damiana Tomasika (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki).

Wyniki Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017

IX Puchar Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 rozegrany zostanie 3 czerwca 2017 r. w Atlas Arenie w Łodzi. W turnieju zmierzą się najlepsi zawodnicy karate tradycyjnego, w tym również nasi reprezentanci: Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki), Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie), Michał Sowa (MUKS Bytom) i Wiktor Staszak (AKT Niepołomice). Spotkaniu najlepszych zawodników świata towarzyszyć będzie rywalizacja najmłodszych karateków w XVII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017. Podczas Pucharu Świata rozegrany zostanie również Międzykontynentalny Mecz Kumite. Trzeci czerwca to wielkie święto dzieci w Atlas Arenie – sportowo-kulturalny Dzień Dziecka.

Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.
 

 


Fot. Dorota Dawidowska