Aktualności

22.05.2017 Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2017
dkME2017

 

 

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy
w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017

V Puchar Europy Dzieci w Tradycyjnym Karate-do

 

Miejsce: Lublin, Hala Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8)

Termin: 20-22 października 2017 r.

Przepisy: WTKF

 

Rywalizacja karateków reprezentujących nie narodowe federacje, ale kluby w formule mistrzostw Europy zostanie rozegrana po raz pierwszy w historii karate tradycyjnego. Karatecy z klubów karate z całej Europy spotkają w dniach 21-22 października w lubelskiej hali Globus na Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017.
W Mistrzostwach wystartują reprezentanci klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate Tradycyjnego, ale także reprezentanci klubów z innych narodowych federacji WTKF (Światowa Federacja Karate Tradycyjnego), ITKF (Międzynarodowa Federacja Karate Tradycyjnego) oraz WFF (Światowa Federacja Fudokan).
Klubowym Mistrzostwom Europy w Lublinie towarzyszyć będzie V Puchar Europy Dzieci w Tradycyjnym Karate-do poświęcony pamięci Beaty Welfle. W turnieju wystartuje kilkuset najmłodszych zawodników karate.
Mistrzostwa odbędą się w ramach obchodów 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi, swoim patronatem objęli je Prezydent Miasta Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.

- Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy to nowa idea – chcemy aktywizować kluby i umożliwić nawiązywanie relacji i przyjaźni międzynarodowych pomiędzy klubami. Spodziewamy się, że w mistrzostwach wystartują obok zawodników z Polski, reprezentanci kilkunastu europejskich klubów, w sumie ok. 200 karateków. Jeśli zaś chodzi o rywalizację dzieci - pierwsza edycja Pucharu Europy Dzieci odbyła się w Lublinie, tu narodziła się idea tego turnieju. Na V edycję znowu do nas zawitał. Liczę, że wystartuje w nim ok. 500 dzieci z całej Europy – powiedział Andrzej Maciejewski, wiceprezes PZKT, organizator wydarzenia.

W Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy zawodnicy rywalizować będą w kumite oraz kata drużynowym kobiet i mężczyzn, w trzech kategoriach wiekowych: kadeci (w wieku 14-15 lat), juniorzy (w wieku 16-18 lat) i seniorzy (w wieku 18 lat i starsi). W Pucharze Europy Dzieci najmłodsi karatecy wystartują w kata indywidualnym, kata drużynowym oraz w en-bu.

W 2017 roku przypada 20 rocznica powstania Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie decyzją z dnia 24 marca 1997 r. udzielił PZKT zezwolenia na działalność jako polski związek sportowy, co otworzyło nowy etap działalności. Podczas mistrzostw w Lublinie rozpoczną się obchody jubileuszu 20-lecia PZKT.

 

PLANOWANY PROGRAM RAMOWY

20 października 2017 r. (piątek)
godz. 15.00-20.00 - biuro zawodów
godz. 18.00-20.00 - kurs sędziowski (Dojo Globus, Lublin, ul. Kazimierza Wielkiego 8)

 
21 października 2017 r. (sobota)     
godz. 8.00    - rozpoczęcie zawodów
                        (V Puchar Europy Dzieci-starty dzieci w konkurencjach indywidualnych,
                         Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy - starty w kategorii seniorów)
godz. 15.00  - ceremonia otwarcia zawodów
                          Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy - finały
                          V Puchar Europy Dzieci- ewentualne dokończenie konkurencji
godz. 18.00   - planowane zakończenie zawodów w tym dniu
                      - Karate Party
 
22 października 2017 r. (niedziela)
godz. 9.00    - rozpoczęcie zawodów
                       (V Puchar Europy Dzieci - starty dzieci w konkurencjach drużynowych,
                        Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy - starty w kategorii kadetów i juniorów)
godz. 15.00 - planowane zakończenie zawodów