Aktualności

05.06.2017 Wyniki XVII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017

dps_17_patr

 

 

 XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017

Ponad tysiąc najmłodszych karateków rywalizowało w XVII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który rozegrany został 3 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi. Przez cały dzień dzieci konkurowały w kata indywidualnym, drużynowym oraz en-bu w czterech kategoriach wiekowych: grupa A (7 lat i młodsi), grupa B (8, 9 lat), grupa C (10, 11 lat) i grupa D (12, 13 lat). Współorganizatorem Pucharu była Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego.

Katarzyna Krzywańska, prezes Łódzkiej Akademii Karate Tradycyjnego podsumowała turniej słowami:
- Dziękuję całej ekipie ŁAKT za perfekcyjną organizację biura zawodów i pracę podczas całego turnieju. Mimo że w sobotę wystartowała rekordowa liczba dzieci, to zakończyliśmy zawody właściwie przed czasem. Dzieci miały dużo wygodnej przestrzeni na rozgrzewki, a także boczne maty, aby wygodnie czekać na swoje starty. Rodzice i trenerzy chwalili pełną obsadę sędziowską mat, sprawną pracę sędziów technicznych, doskonałą pracę Agencji Ochrony Sowa i uczniów Liceum Mundurowego, a także pomysł na darmową, pyszną kawę dostępną na płycie. Rewelacyjnie sprawna była także praca naszych Pań przy stole z pucharami, medalami i dyplomami. Serdeczne podziękowania dla klubów: UKT Praga-Południe, Lubelski KKT, Ozorkowski Klub Karate, Drago Sfera Łódź, Toruński KKT Kumade i Zamojski KKT Renesans za użyczenie mat tatami. Dzieci, które stanęły na podium, wróciły z nagrodami ufundowanymi przez Firmę Formatex i Sklep Sportowy Kumade. Na każdego uczestnika Pucharu czekały: medale i dyplomy za udział oraz lody od R. Dybalskiego.

Zawody odbyły się dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Imprezę wsparli również: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Rotary Łódź - 4 Kultury. Wydruki reklamowe zrealizowała firma Partner Kleśta Company. A oprawę muzyczną zapewniły kompozycje zespołu Samokhin Band. Podczas uroczystego otwarcia zawodów aktorzy Teatru Muzycznego w Łodzi: Michał Mielczarek i Paweł Erdman zaśpiewali Hymn Pucharu, do którego słowa napisał młody poeta Piotr Cieński, a muzykę skomponował Pavel Samokhin.

Zawody towarzyszyły IX Pucharowi Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, w którym wystartowali najlepsi karatecy z kilkunastu krajów. Przez cały dzień wokół Atlas Areny trwał Rodzinny Sportowy Dzień Dziecka z mnóstwem atrakcji dla wszystkich dzieci i ich rodziców.


Wyniki XVII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017

 

RELACJA W TVP3 ŁÓDŹ 


Fot. Andrzej Olawa vel Olawiński