Aktualności

16.08.2017 Program „Sportowy Talent” – letnie zgrupowanie
dsportowy talent 2017

 

 

W dniach 8-13 sierpnia 2017 r. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo- Stara Wieś” odbyło się ogólnopolskie letnie zgrupowanie w ramach programu „Sportowy Talent” dla uzdolnionych zawodników w kategoriach dziecięcych z klubów PZKT.
Wśród uczestników nie brakowało zdobywców Pucharu Świata i Europy Dzieci, czy Pucharu Polski Dzieci, również z 2017 r. Blisko setka zawodników młodego pokolenia z 15 klubów PZKT wzięła udział w intensywnym programie szkoleniowym, przygotowując się do startu w V Pucharze Europy Dzieci, który już październiku zostanie rozegrany w Lublinie.
Uczestnicy zgrupowania byli mocno zmobilizowani oraz zmotywowani do mocnej pracy podczas zajęć treningowych. Zgrupowanie pozwoliło również na integrację najlepszych i najbardziej zaangażowanych zawodników z różnych stron Polski oraz umożliwiło im konfrontację treningową.
Trenerem koordynatorem programu był Andrzej Maciejewski – trener kadry narodowej kadetów i juniorów. Swoją wiedzę i doświadczenie startowe przekazywała również Agnieszka Sajdutka – zdobywczyni Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym w 2017, jak również Robert Łój – wychowawca medalistów Pucharów Polski Dzieci.
Uczestnicy zgrupowania wzięli również udział w Turnieju o Puchar Dojo-Stara Wieś, który rozegrany został 12 sierpnia, a był doskonałym treningiem startowym.
Motywem przewodnim zgrupowania były zasady Dojo Kun, z którymi uczestnicy dokładnie się zapoznali, a na zakończenie zgrupowania otrzymali pamiątkowe koszulki nawiązujące do Dojo Kun.

Barbara Marciniak
Biuro Promocji PZKT

 

Fotorelacja: Świat Karate


Fot. Barbara Marciniak