Aktualności

22.10.2017 Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2017 i V Puchar Europy Dzieci
dkME2017

 

 

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy
w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017

V Puchar Europy Dzieci w Tradycyjnym Karate-do

 

Za nami Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017 i V Puchar Europy Dzieci, które rozegrane zostały w dniach 21-22 października w  lubelskiej hali Globus. Imprezę patronatem objęli Prezydent Miasta Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego. Do Lublina przybyli zawodnicy karate tradycyjnego z 11 państw, lecz najliczniejsza była reprezentacja Polski.


Mistrzostwo i złote medale Klubowych Mistrzostw Europy w kategorii seniorów zdobyły... w kata drużynowym obie drużyny – kobiet i mężczyzn – reprezentujące AKT Niepołomice, zaś w kumite drużynowym drużyna kobiet i drużyna mężczyzn z TS Sokół Aleksandrów Łódzki! Kolejne miejsca na podium także przypadły drużynom reprezentującym polskie kluby.

Rozgrywany po raz drugi w Lublinie V Puchar Europy Dzieci zgromadził ponad 600 walecznych zawodników. To właśnie w tym mieście zrodziła się idea turnieju i to tu rozegrano jego pierwszą edycję – we wrześniu 2011 roku. W sobotę doskonale w konkurencjach indywidualnych, w czterech kategoriach wiekowych  spisali się nasi reprezentanci.
- Poziom zawodów oceniam bardzo wysoko, a atmosfera w hali jest wspaniała. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy mistrzostwa Europy w nowej – klubowej formule. Myślę, że jeszcze nie do końca się ona przyjęła. Potrzeba czasu, żeby na dobre zagościła w kalendarzu europejskich rozgrywek. Natomiast Puchar Europy Dzieci już na dobre u nas zagościł. Polska wśród dzieci nadal wiedzie prym w Europie – prezentujemy bardzo wysoki poziom. Ale bardzo dobrze wystartowały też dzieci reprezentujące Mołdawię, Armenię, Izrael czy Czechy – w przyszłości możemy spodziewać się, że wyrosną z nich mistrzowie – posumował lubelskie święto karate Andrzej Maciejewski, wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT), organizator mistrzostw.

Puchar Europy Dzieci poświęcony został pamięci zawodniczki karate, mistrzyni Polski, Beaty Welfle – wojowniczki, która swoją postawą w walce z chorobą dawała przykład hartu ducha i walki.

Święto karate w Lublinie jest również czasem jubileuszów – w sobotę obchody 20-lecia istnienia rozpoczął Polski Związek Karate Tradycyjnego – z tej okazji wiceprezydent Lublina – Krzysztof Komorski wręczył na ręce prezesa Włodzimierza Kwiecińskiego Medal 700-lecia Miasta Lublin dla PZKT. Medal orzymał także Andrzej Maciejewski, wiceprezes PZKT, propagator karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie. Swój jubileusz 20-lecia kariery zawodniczej świętowała również Barbara Marciniak z Lubelskiego KKT – wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata. Także i ona została uhonorowana Medalem 700-lecia Miasta Lublin.

W Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy zawodnicy rywalizują w kumite oraz kata drużynowym kobiet i mężczyzn, w trzech kategoriach wiekowych: kadeci (w wieku 14-15 lat), juniorzy (w wieku 16-18 lat) i seniorzy (w wieku 18 lat i starsi). W Pucharze Europy Dzieci najmłodsi karatecy startują w kata indywidualnym, kata drużynowym oraz w en-bu.


Skład zwycięskich drużyn Otwartych Klubowych Mistrzostw Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017 w kategorii seniorów
Kata drużynowe kobiet: AKT Niepołomice: Katrin Kargbo, Anna Mleko, Joanna Musiał
Kata drużynowe mężczyzn: AKT Niepołomice: Paweł Janusz, Wiktor Staszak, Konrad Irzyk
Kumite drużynowe kobiet: TS Sokół Aleksandrów Łódzki: Maria Depta, Paulina Świercz, Alicja Zalecińska, Justyna Barańska  
Kumite drużynowe mężczyzn: TS Sokół Aleksandrów Łódzki: Damian Tomasik, Mariusz Barański, Paweł Barański


Wyniki:

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017

V Puchar Europy Dzieci w Tradycyjnym Karate-do
Za dwa tygodnie w dniach 4-5 listopada reprezentacja Polski wystartuje w 33. Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym oraz w 7. Mistrzostwach Świata Fudokan w Kluż-Napoka w Rumunii.


Fot. Kamila Pitucha - Fotorelacja z I dnia zawodów

Fot. Kamila Pitucha - Fotorelacja z I dnia zawodów - II część

Fot. Kamila Pitucha - Fotorelacja z II dnia zawodów