Aktualności

05.03.2018 III Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży
dpuchar krakowa 2018 n

 

 

III Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży


W III Ogólnopolskim Pucharze Krakowa w Karate Tradycyjnym (3 marca) zorganizowanym przez Krakowski Klub Karate Tradycyjnego wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 1051 dzieci z 48 klubów. Najmłodsi karatecy mieli po 3 lata. Rywalizacja toczyła się na 8 matach jednocześnie w kategoriach kata i kumite młodzików, juniorów młodszych i juniorów.


Najlepszą zawodniczką turnieju została Joanna Łyżwińska (Krakowski KKT), natomiast najlepszym zawodnikiem Dawid Gryzik (MUKS Bytom). Zostali oni uhonorowani Pucharami Prezydenta Miasta Krakowa i wieloma cennymi nagrodami, w tym finansową. Zwycięzcy kategorii juniorskich otrzymywali czeki o wartości 500 zł. Wśród kibiców rozlosowano kolację dla 10 osób, co było miłym i emocjonującym momentem. Nagrody otrzymały też najliczniejsze kluby: Niepołomice i Nowy Sącz oraz te, które przybyły z najdalszych miast: Szczecin i Wejherowo.


Głównym sędzią zawodów był sensei Józef Rączka 6 Dan, a otwarcia turnieju dokonał wiceprezes PZKT Andrzej Maciejewski.
Organizatorem zawodów była możliwa dzięki mobilizacji przez senseia Rafała Wajdę dużej grupy społecznie zaangażowanych rodziców, Krakowski KKT pozyskał wielu sponsorów, a nagradzano nie tylko zwycięzców - wszystkie dzieci dostały pamiątkowe medale.


Pucharowi patronowały PZKT, Telewizja Kraków, która relacjonowała przebieg zawodów, Radio Kraków, Onet, Dziennik Polski i Prezydent Miasta Krakowa.


KKKT zaprasza za rok na marcowy IV Puchar Krakowa, dziękując wszystkim za liczny udział i wspólne rozpoczęcie startowego sezonu 2018.


Relacja: Krakowski KKT

Zdjęcia:
Bartosz Siedlik
Adam Latos

Transmisja w TVP3 Kraków

 


Pliki do pobrania: