Aktualności

18.03.2018 Wystartowała Polska Liga Karate Tradycyjnego ORLEN 2018
dplkt_o

 

 

 

Polska Liga Karate Tradycyjnego ORLEN 2018
I turniej - 18 marca, Stara Wieś

 

Wystartowała Polska Liga Karate Tradycyjnego ORLEN 2018


Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) i Michał Sowa (MUKS Bytom) zwyciężyli w pierwszym turnieju PLKT ORLEN 2018, który rozegrany został w niedzielę – 18 marca w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś”.
Zawodnicy startujący w tegorocznych ligowych rozgrywkach walczą o start w VIII Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym ORLEN 2018.

Finałową walkę wśród kobiet stoczyły Agnieszka Sajdutka z Klaudią Mleko (Krakowski KKT). Walkę wygrała Agnieszka Sajdutka i podobnie jak w ostatnich dwóch latach zwyciężyła w turnieju inicjującym ligowe rozgrywki. – Jestem bardzo zadowolona ze startu. Dużo trenowałam i moja dobra forma obroniła się sama podczas pierwszego turnieju. Chciałabym po raz drugi wygrać Puchar Europy. Czy to się uda? Nie wiem, ale wiem, że czerpię dużo radości ze startów. Nawet jeśli nie uda mi się sięgnąć po zwycięstwo w Pucharze, to wrócę do mojego szczęśliwego życia, w którym się spełniam – powiedziała Agnieszka Sajdutka.
Trzecie miejsce zajęła Klaudia Piórek z AKT Samuraj Gniezno.

W finale mężczyzn spotkali się Michał Sowa i Konrad Kardas (Kluczborski KK). Osiem punktów i zwycięstwo wywalczył sobie Michał Sowa. Po turnieju powiedział: – Startuję w lidze, bo czuję głód startów no i przede wszystkim dlatego, że lubię rywalizować. Z dzisiejszego startu nie jestem do końca zadowolony, ale to dobrze, bo wyszło kilka rzeczy, które muszę poprawić. Jeśli chodzi o plany na ten rok, to chcę startować i wygrywać, gdzie tylko będzie okazja.
Trzecie miejsce I turnieju PLKT należy do drugiego zawodnika z Kluczborskiego KK Dawida Rojowskiego.

Kolejny turniej PLKT ORLEN 2018 rozegrany zostanie 7 kwietnia (sobota) w Warszawie, a finałowe spotkanie 28 kwietnia w Biłgoraju.

Celem tegorocznej ligi jest wyłonienie reprezentantów na VIII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym ORLEN 2018, który rozegrany zostanie 1 czerwca br. w Gdańsku.


Zwycięzcą PLKT zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z trzech turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.

 
Wyniki I trnieju PLKT ORLEN 2018 - 18 marca 2018 r., Stara Wieś

Kobiety:
1. Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – 8 p.
2. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) – 7 p.
3. Klaudia Piórek (AKT Samuraj Gniezno) – 6 p.
4. Roksana Sadowska (KKT Kumade Toruń) – 5 p.
5. Maria Mielnik (Krakowski KKT) – 4 p.
6. Maria Sowa (MUKS Bytom) – 3 p.

Mężczyźni:
1. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 8 p.
2. Konrad Kardas (Kluczborski KK) – 7 p.
3. Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 6 p.
4. Adrian Zwierzchowski (TS Sokół Aleksandrów Łódzki) – 5 p.
5. Konrad Irzyk (AKT Niepołomice) – 4 p.
6. Wiktor Staszak (AKT Niepołomice) – 3 p.
7. Oskar Suchecki (KK Gdynia) – 2 p.
8. Jakub Matuszewicz (KK 44 Łódź) – 1 p.


Fot. Joanna Musiał