Aktualności

07.04.2018 Wyniki II turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2018
dplkt_o

 

 

 

II turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2018
 

Drugie ligowe starcie zakończyło się zwycięstwem Klaudii Mleko (Krakowski KKT) i Michała Sowy (MUKS Bytom)!

W Warszawie w Hali Sportowej Siennicka 7 kwietnia rozegrany został II turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2018. Ligowej rywalizacji towarzyszyły rozgrywki dzieci i juniorów w V Pucharze „Warsa i Sawy”.

W finałowej walce kobiet, podobnie jak w I turnieju, spotkały się Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) z Klaudią Mleko. Tym razem po niezwykle zaciętej i pełnej emocji walce zwyciężyła Klaudia Mleko. Po turnieju powiedziała: - Walkę finałową z Agnieszką stoczyłyśmy na bardzo wysokim poziomie, a akcje były bardzo widowiskowe. Czuję postęp od ostatniego turnieju, ale mam jeszcze dużo do poprawy przed następnym. Wyciągam wnioski i jutro wracam na matę. Oss.
- Dzisiaj to nie był mój dzień. Czegoś zabrakło. Wrócę do domu i przeanalizuję sytuację. Gratuluję Klaudii zasłużonego zwycięstwa. Dzisiaj była lepsza. Uznaję jej wyższość – podsumowała start Agnieszka Sajdutka.
Obie zawodniczki w klasyfikacji punktowej po dwóch turniejach mają po 15 punktów i bardzo duże szanse na start w VIII Pucharze Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2018. Za nimi z 10 punktami znajduje się Klaudia Piórek. Podczas turnieju w Warszawie trzecie miejsce wywalczyła Alicja Zalecińska (Kluczborski KK). Która zawodniczka wygra PLKT ORLEN 2018? O tym zadecyduje finałowy turniej – już za trzy tygodnie.

W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo wywalczył sobie ponownie Michał Sowa. Tym razem w finale zmierzył się z Wiktorem Staszakiem (AKT Niepołomice).  - Cieszę się, bo mimo kilku trudności udało mi się dzisiaj wygrać – powiedział Michał Sowa. Na pytanie czy planuje wygrać trzy ligowe turnieje z rzędu, odpowiedział: - Na pewno wygrana we wszystkich trzech turniejach byłaby czymś dużym. Za 3 tygodnie muszę dać z siebie wszystko, żeby to osiągnąć.
Trzeci w Warszawie był Konrad Kardas (Kluczborski KK). W klasyfikacji punktowej po dwóch turniejach liderem z 16 punktami jest Michał Sowa, za nim z 13 punktami znajduje się Konrad Kardas, a kolejną lokatę zajmuje Wiktor Staszak, który zgromadził 10 punktów. Finałowy turniej zapowiada się emocjonująco – sytuacja jest ciekawa.

Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2018 rozegrany zostanie 28 kwietnia w Biłgoraju. W tym roku celem PLKT jest wyłonienie reprezentacji Polski na VIII Puchar Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2018, który odbędzie się 1 czerwca w Gdańsku.


Wyniki II turnieju PLKT 2018 – 7 kwietnia 2018 r., Warszawa
Kobiety

1. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) – 8 p.
2. Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – 7 p.
3. Alicja Zalecińska (Kluczborski KK) – 6 p.
4. Maria Mielnik (Krakowski KKT) – 5 p.
5. Klaudia Piórek (AKT Samuraj Gniezno) – 4 p.
6. Maria Sowa (MUKS Bytom) – 3 p.
7. Roksana Sadowska (KKT Kumade Toruń) – 2 p.
8. Aleksandra Politowicz (AKT Samuraj Gniezno) – 1 p.

Mężczyźni
1. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 8 p.
2. Wiktor Staszak (AKT Niepołomice) –  7 p.
3. Konrad Kardas (Kluczborski KK) –  6 p.
4. Oskar Suchecki (KK Gdynia) – 5 p.
5. Adrian Zwierzchowski (TS Sokół Aleksandrów Łódzki) – 4 p.
6. Konrad Irzyk (AKT Niepołomice) – 3 p.
7. Jakub Matuszewicz (KK 44 Łódź) – 2 p.
8. Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 0 p.


Klasyfikacja punktowa po dwóch turniejach PLKT ORLEN 2018
Kobiety

1.-2. Agnieszka Sajdutka, Klaudia Mleko – 15 p.
3. Klaudia Piórek – 10 p.
4. Maria Mielnik – 9 p.
5. Roksana Sadowska – 7 p.
6.-7. Alicja Zalecińska, Maria Sowa – 6 p.
8. Aleksandra Politowicz – 1 p.

Mężczyźni
1. Michał Sowa – 16 p.
2. Konrad Kardas – 13 p.
3. Wiktor Staszak – 10 p.
4. Adrian Zwierzchowski – 9 p.
5.-6. Konrad Irzyk, Oskar Suchecki – 7 p.
7. Dawid Rojowski – 6 p.
8. Jakub Matuszewicz – 3 p.


Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.