Aktualności

14.05.2018 Międzynarodowe Seminarium Tradycyjnego Karate-do - sensei Eduardo Salas 9 Dan (Peru)
dmaj_sem_pl_log

 

 

 

Międzynarodowe Seminarium Tradycyjnego Karate-do
Sensei Eduardo Salas 9 Dan (Peru)


Międzynarodowe Seminarium Tradycyjnego Karate-do, które prowadził sensei Eduardo Salas 9 Dan (Peru), odbyło się w miniony weekend 11-13 maja w Dojo - Stara Wieś. W szkoleniu uczestniczyło 215 karateków.

 

Tegoroczne majowe seminarium w „Roku dziedzictwa Senseia Hidetaki Nishityamy” prowadził sensei Salas, który przez ponad 20 lat był uczniem, towarzyszem i przyjacielem Senseia Nishiyamy. Jest on także kluczową postacią w rozwoju tradycyjnego karate-do w Ameryce Łacińskiej. 

Uczestnicy seminarium mieli okazję poznać Tai Chi Kung, czyli chińską sztukę ruchu, medytacji, praktyki kultywowania długiego życia i sztuki walki. Ćwiczenia te budują energię życiową, aktywizują siły życiowe i obronne organizmu, dają pogodę ducha i zwinność ciała.

Koordynator seminarium, sensei Włodzimierz Kwieciński 8 Dan (Polska) podsumował majowe szkolenie: 
- Sensei Salas wiele lat studiował tradycyjne karate-do oraz rozwijał się w poszukiwaniu energii „chi”. Łączy zdobytą wiedzę i doświadczenie płynące z wieloletniej praktyki, pokazując jak utrzymywać witalność i zdrowie. Energia „chi” pozwala nam być aktywnymi zarówno fizycznie, jak i umysłowo oraz duchowo. Sensei potrafi nie tylko doskonale wyjaśnić, czym jest energia „chi”, ale również ją pokazać!


Fot. witoldkwiecinski.com