Aktualności

18.06.2018 XXIX Mistrzostwa Polski w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018
dmp 2018_3

 

 

 

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów
i Juniorów Młodszych w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018
16-17 czerwca 2018
r., Opole


W dniach 16 i 17 czerwca na Hali Okrąglak w Opolu rozegrano XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018. W zawodach wystartowało 350 zawodników i zawodniczek z 53 klubów z całego kraju.

W pierwszym dniu zawodów o godz. 8.00 rano odbył się specjalny trening, który poprowadził sensei Włodzimierz Kwieciński, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Trening dedykowany był pamięci Witolda Kwiecińskiego. Wyrazem jedności zawodników było umieszczenie na karategach żałobnej wstążki. Wkrótce potem na matach rywalizowali młodzieżowcy i seniorzy. Po południu Marszałek Województwa Opolskiego - Andrzej Buła oraz Wiceprezydent Miasta Opola -  Przemysław Zych dokonali uroczystego otwarcia mistrzostw. Następnie odbył się pokaz laserów.
Kolejnym ważnym elementem ceremonii było wyświetlenie filmu "This is Karate", którego autorem jest nasz przyjaciel śp. Witold Kwieciński. Później zawodnicy wraz z sędziami wykonali kata Hangetsu. Na koniec najmłodsi podopieczni Kluczborskiego Klubu Karate uczcili pamięć Witka.
W drugim dniu mistrzostw startowali juniorzy oraz juniorzy młodsi. Zawodnicy toczyli zacięte i widowiskowe walki w różnych konkurencjach.


Głównymi organizatorami XXIX Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 był Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Kluczborski Klub Karate.

Kluczborski KK


Wyniki XXIX Mistrzostw Polski w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018

 

Zdjęcia: Mistrzostwa Polski Opole 2018 - Kluczborski KK