Aktualności

17.12.2018 Wizyta Yoshiaki Harady – ministra środowiska Japonii
W niedzielę 16 grudnia podczas Kursu Mistrzowskiego swoją wizytą w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" zaszczycił nas Yoshiaki Harada – minister środowiska Japonii, który przebywał w Polsce w związku ze szczytem klimatycznym COP24 jako przewodniczący delegacji Japonii. Gościa podejmował Włodzimierz Kwieciński, prezydent Światowej Federacji Tradycyjnego Karate-do (WTKF) w obecności Pawła Krzywańskiego, prezesa Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego oraz utytułowanych zawodników karate tradycyjnego.
 
- Yoshiaki Harada jest ministrem środowiska Japonii i ministrem stanu ds. gotowości na wypadek awarii jądrowej, znajduje się w pierwszej 20 najbardziej wpływowych ludzi w Japonii. Od wielu lat zasiada w Izbie Reprezentantów, posiada 6 dan judo i przewodzi klubowi czarnych pasów w japońskim parlamencie. Yoshiaki Harada jest moim przyjacielem, od wielu lat wspiera nasze działania. Pierwszy raz wsparł nas podczas I Konferencji Budo w 2007 roku, w 2013 roku wspierał nas podczas powstawania WTKF, wysyłając listy poparcia do władz sportowych na świecie. Cieszymy się, że znalazł czas i odwiedził Dojo w Starej Wsi. Efektem wizyty jest podjęcie współpracy i uruchomienie programu mającego na celu wymianę młodzieży z południowej Japonii i z Polski – powiedział Włodzimierz Kwieciński.
 
Wiosną 2019 roku na zaproszenie ministra Yoshiaki Harady do Japonii uda się delegacja z Polski, aby kontynuować prace nad programem współpracy.
Fot. Andrzej Różycki