Aktualności

19.06.2019 Dobry start Polaków w Mistrzostwach Europy ITKF 2019 w Rumunii - relacja

W Mistrzostwach Europy ITKF, które odbyły się w dniach 14-16 czerwca 2019 roku w Rumunii wystartowali także nasi zawodnicy, którzy łącznie przywieźli 10 medali i bez wątpienia zrobili dobre wrażenie.

 

W kata seniorek Agnieszka Sajdutka (AKT Rzeszów) wywalczyła brążowy medal, ustępując tylko reprezentantkom Włoch i Rumunii. W fuku-go seniorek brązowe medale zdobyły Alicja Zalecińska (KK Kluczbork) i Klaudia Mleko (Krakowski KKT), a srebrny krążek wywalczyła Agnieszka Sajdutka. W kogo kumite seniorek Klaudia Mleko ponownie stanęła na najniższym stopniu podium, natomiast Agnieszka Sajdutka uplasowała się na miejscu drugim.

W rywalizacji mężczyzn w kumite seniorów Damian Tomasik (TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki) i Dawid Rojowski (KK Kluczbork) dotarli do półfinału, zdobywając ostatecznie trzecie miejsca. W tej samej konkurencji wśród kobiet Agnieszka Sajdutka wywalczyła brązowy medal.  

Ostatnią konkurencją, w której rywalizowali Polacy, było kumite drużynowe. Żeńska drużyna w składzie Mleko, Sajdutka i Zalecińska dotarła aż do finału, zdobywając srebrny medal. Z kolei męska drużyna w składzie Rojowski, Michał Sowa (MUKS Bytom) i Tomasik w ćwierćfinale przegrała przez punkty karne z reprezentacją Włoch.

 

"Wyjazd naszej reprezentacji do Rumunii był jednym z elementów budowania współpracy na poziomie platformy pomiędzy nurtami związanymi z nauczaniem senseia Hidetaki Nishiyamy. Szefem organizacji europejskiej, do której należą kraje współpracujące z nami za życia senseia Nishiyamy, jest jego bliski współpracownik prof. Vladimir Jorga, a my chcemy, aby to znów była jedna wielka rodzina" - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski.