Aktualności

24.05.2020 Program "Sportowy Talent", 23.05.2020 - relacja
W dniu 23 maja 2020 roku odbyła się kolejna konsultacja szkoleniowa dla uczestników programu Polskiego Związku Karate Tradycyjnego "Sportowy Talent", który jest przeznaczony dla najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych polskich karateków do lat 13. W treningach prowadzonych wskutek pandemii koronawirusa online wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski. Program obejmuje przygotowanie do Ogólnopolskiego Pucharu Polski Dzieci i Światowych Mistrzostw Dzieci w Karate Tradycyjnym.
 
Sobotnie zajęcia, ze względu na stopień zaawansowania uczestników, zostały przeprowadzone z podziałem na trzy grupy. Swoją wiedzą, doświadczenia treningowe i startowe przekazywał sensei MARIUSZ LEWANDOWSKI - posiadacz stopnia mistrzowskiego w karate tradycyjnym 4 dan, sędzia klasy międzynarodowej, wychowawca wielu polskich zawodników odnoszących sukcesy zarówno w kraju i za granicą, doświadczony zawodnik, który sam wielokrotnie stawał na podium mistrzostw świata, Europy i Polski.
 
"W grupie 8-7 kyu poranny trening obejmował elementy Heian shodan i techniki nożne w kata Heian nidan. Drugi trening to już kihon ippon kumite i poruszanie się w yori ashi - powiedział sensei Mariusz Lewandowski - W grupie 6-4 kyu pierwszy trening poświęcony był elementom kata Heian sandan oraz technikom nożnym w kata Heian yondan, natomiast drugi poświęcony był kumite, poruszaniu się w walce yori ashi, tsugi ashi oraz jiyu ippon kumite. Pierwszy trening grupy brązowych pasów obejmował analizę wybranych elementów kata Jion oraz kopnięcie ushiro ura mawashi geri, a drugi kumite - poruszanie się w walce, yori ashi, tsugi ashi, hiraki ashi oraz jiyu ippon kumite. Zawodnicy wykazali się dużą chęcią trenowania i koncentracją przy poszczególnych ćwiczeniach. Mimo specyficznych warunków zaangażowanie zawodników pozwoliło na skuteczną realizację zada treningowych".
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez PZKT wspólnie z uczestnikami zajęć: fotorelacja