Aktualności

19.10.2020 Zgrupowanie kadry narodowej kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów w karate tradycyjnym, 17-18.10.2020, Spała - relacja
W weekend 17-18 października 2020 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się zgrupowanie kadry narodowej kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów w karate tradycyjnym. Było ono ostatnią weryfikacją przed Mistrzostwami Europy WTKU w Karate Tradycyjnym, które z powodów epidemicznych zostały przeniesione z 14-15 listopada na 19-20 grudnia 2020 roku. 
 


 
Pod okiem trenerów kadry narodowej - Janusza Sowy i Damiana Karwackiego (trenerzy kadry narodowej kadetów i juniorów) oraz Krzysztofa Neugebauera i Andrzeja Zarzecznego (trenerzy kadry narodowej młodzieżowców i seniorów) swoje umiejętności szlifowało bliskostu zawodników i zawodniczek.
 
Ponadto w sobotę 17 października odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie 1-3 dan. Egzaminatorami byli Krzysztof Neugebauer i Jerzy Szcząchor. Do egzaminu podeszło kilkanaścioro karateków z całej Polski.
 
Tego samego dnia w formie online spotkali się również przedstawiciele międzynarodowych federacji karate tradycyjnego, zrzeszeni w ramach World Traditional Karate-do Union - prof. Ilija Jorga, prof. Vladimir Jorga, Avi Rokah, Radek Janus i Andrzej Maciejewski. 
 
"Podczas spotkania wspólnie ustaliliśmy, że z uwagi na zagrożenie epidemiczne na świecie, konieczne będzie przesunięcie Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym na grudzień. - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Mirosław Ellwart - Mistrzostwa te będą wyjątkowe, ponieważ będą pierwszymi mistrzostwami nowo utworzonej platformy - WTKU. Jej celem jest stworzenie takiego systemu, w którym karate tradycyjne będzie miało szansę na stanie się dyscypliną olimpijską, co było zamierzeniem mistrza Hidetaki Nishiyamy".    
 
Do Spały przyjechali także kursanci biorący udział w kursie instruktorskim Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, którzy uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez senseiów Andrzeja Maciejewskiego, Mirosława Ellwarta, Zbigniewa Lipczyka i Jacka Wierzbickiego.
 
Zapraszamy do dobejrzenia zdjęć: album