Aktualności

29.03.2021 Pierwsze treningi online w ramach programu "Sportowy Talent" za nami - relacja

fot. A. Bukała

 

W niedzielę 28 marca 2021 odbyły się pierwsze treningi online w ramach programu Polskiego Związku Karate Tradycyjnego "Sportowy Talent".

 

Poprowadził je sensei Arkadiusz Bukała 6 dan. 

 

"Jestem pozytywnie zaskoczony dużą liczbą zawodników, którzy wzięli udział w niedzielnych treningach. W ich zaangażowaniu, a nawet w samym przygotowaniu przestrzeni widać było, że podchodzą do tego, co robią bardzo poważnie. Warty podkreślenia jest również wysoki poziom młodych karateków biorących udział w programie. Rokuje to powodzenie w zawodach, do których - mimo utrudnień spowodowanych obostrzeniami - młodzi karatecy pilnie i wytrwale się przygotowują - powiedział trener Arkadiusz Bukała - Podczas treningów omawialiśmy system ciała, ćwicząc podstawowe techniki karate w kihon i kata". 

 

W treningach udział wzięło około 100 zawodniczek i zawodników. 

 

Kolejne treningi online, które poprowadzi sensei Bartosz Skwarski 4 dan, odbędą się 11 kwietnia 2021 roku. Natomiast zgrupowanie w kontakcie bezpośrednim zaplanowane jest od 29 kwietnia do 2 maja 2021 roku w Serocku.   

 

Program „Sportowy Talent” przeznaczony dla najlepszych zawodników z klubów członkowskich PZKT - dzieci w wieku 13 lat i młodszych. Jego celem w 2021 roku jest jak najlepsze przygotowanie zawodników do startu w najważniejszych turniejach w karate tradycyjnym w 2021 roku w kategoriach dziecięcych - w XXI Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym i w Pucharze Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. Dodatkowym celem programu jest wyselekcjonowanie najzdolniejszych zawodników w kategoriach dziecięcych, którzy będą bezpośrednim zapleczem kadry narodowej kadetów i juniorów w karate tradycyjnym. Uczestnicy programu „Sportowy Talent” otrzymają wsparcie szkoleniowe i organizacyjne dotyczące przygotowania i udziału w wymienionych turniejach.