Aktualności

08.05.2011 Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2011
a

 

 

Finałowy turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2011 rozegrany został w 7 maja w Dojo – Stara Wieś. W klasyfikacji końcowej PLKT 2011 wygrali Marta Niewczas (KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego) i Łukasz Wójcik (Kluczborski KK). I to oni oraz zdobywcy drugich miejsc – Justyna Marciniak (Lubelski KKT) i Damian Stasiak (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) będą reprezentowali Polskę podczas VI Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się już 12 czerwca 2011 r. w Gdyni.

Zwyciężczyni tegorocznej ligi Marta Niewczas (KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego) po wygranej walce finałowej z Justyną Marciniak (Lubelski KKT) powiedziała: „Przez następne trzy tygodnie czekają mnie wyrzeczenia. Start w pucharze świata to wielka odpowiedzialność. Mój status zawodnika nie pozwala na to, żeby odpuścić. Każdy kolejny start jest dla mnie nowym Everestem. Zawody traktuję jako formę sprawdzenia się. Mam w sobie dużo pasji, determinacji, dyscypliny i wiary. Będzie to mój ostatni w karierze sportowej start w pucharze świata. Każda z zawodniczek, która znalazła się w pierwszej czwórce, to potencjalna mistrzyni świata. To był dla mnie zaszczyt wygrać z nimi.”
Justyna Marciniak wywalczyła II miejsce: „Po raz pierwszy będę brała udział w pucharze świata. Jest to dla mnie ogromna nagroda za moją ostatnio ciężko wykonaną pracę. Będzie to dla mnie mocny sprawdzian przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata, które odbędą się w Warszawie”.
W pierwszej czwórce kobiet PLKT 2011 znalazły się również Anna Stachurska (KK Pruszków) oraz Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki).

Rywalizacja mężczyzn w finałowym turnieju ligi przyniosła zwycięstwo Łukaszowi Wójcikowi (Kluczborski KK), który w dogrywce finałowej walki pokonał Damiana Stasiaka (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki). Obaj zawodnicy po III turniejach mieli jednakową, najwyższą ilość punktów. O zwycięstwie w PLKT 2011 zadecydowała dodatkowa walka, którą wygrał Łukasz Wójcik.
„Start w lidze to etap przygotowań do mistrzostw Polski, które odbędą się już niedługo we Wrocławiu. Miło mi, że zakwalifikowałem się do pucharu świata i będę mógł bronić tytułu sprzed dwóch lat. Bardzo to sobie cenię. Nie nastawiałem się na wygranie ligi. Starałem się po prostu dobrze wypaść. Myślałem o tym, że kolejność może się zmienić. Tak się stało. Największą zaletą ligi jest możliwość startowania z najlepszymi zawodnikami karate tradycyjnego w Polsce i trening. A istotą karate tradycyjnego jest ciągły trening i rozwój” - powiedział po turnieju Łukasz Wójcik.
Damian Stasiak podobnie odbiera możliwość startu w turniejach ligowych: „Liga jest dobrym czasem do przygotowania się do mistrzostw Polski, a potem do mistrzostw Europy, które odbędą się w tym roku. Z tym zamiarem zacząłem trenować. Cieszę się, że przygotowanie dało takie rezultaty i mogę reprezentować Polskę oraz swój klub w pucharze świata. Będę się starał, żeby nikogo nie zawieść”.
W klasyfikacji końcowej PLKT 2011 Rafał Wajda (MKS „Spartakus” Niepołomice) zajął III miejsce, a na IV pozycji uplasował się Łukasz Radwański (Kluczborski KK).

Wyniki III turnieju PLKT 2011

Kobiety
1. Marta Niewczas - KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - 8 p.
2. Justyna Marciniak - Lubelski KKT - 7 p.
3. Anna Stachurska - KK Pruszków - 6 p.
4. Maria Depta - TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki - 5 p.
5. Małgorzata Baranowska - Lubelski KKT - 4 p.
6. Anna Koper - KKT „Kobu” Wrocław - 3 p.
7. Marta Cieplińska - AKKT Toruń - 2 p.

Mężczyźni
1. Łukasz Wójcik - Kluczborski KK - 8 p
2. Damian Stasiak - TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki - 7 p.
3. Mateusz Wanat - Akademia Karate Tradycyjnego w Rzeszowie - 6 p.
4. Bartosz Skwarski - Lubelski KKT - 5 p.
5. Łukasz Radwański - Kluczborski KK - 4 p.
6. Rafał Wajda - MKS „Spartakus” Niepołomice - 3 p.
7. Sebastian Końcowik - KK „Kontra” Łęknica - 2 p.
8. Maciej Kalandyk - Kluczborski KK - 1 p.


Klasyfikacja końcowa PLKT 2011
Kobiety
1. Marta Niewczas - KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - 20 p.
2. Justyna Marciniak - Lubelski KKT - 19 p.
3-4 Maria Depta - TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki - 17 p.
       Anna Stachurska - KK Pruszków - 17 p.
5. Małgorzata Baranowska - Lubelski KKT - 15 p.
6. Anna Mleko - MKS „Spartakus” Niepołomice - 7 p.
7-8 Marta Cieplińska - AKKT Toruń - 6 p.
       Anna Koper - KKT „Kobu” Wrocław - 6 p.

Mężczyźni
1. Łukasz Wójcik - Kluczborski KK - 21 p.
2. Damian Stasiak - TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki 21 p.
3. Rafał Wajda - MKS „Spartakus” Niepołomice - 18 p.
4. Łukasz Radwański - Kluczborski KK - 13 p.
5. Mateusz Wanat - Akademia Karate Tradycyjnego w Rzeszowie - 12 p.
6-7 Sebastian Końcowik - KK „Kontra” Łęknica - 8 p.
       Bartosz Skwarski - Lubelski KKT - 8 p.
8. Maciej Kalandyk - Kluczborski KK - 2 p.


Fot. Katarzyna Krzywańska