Aktualności

18.11.2011 Wyniki Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym (Jerozolima, Izrael)
a

 

 

 

XXX Mistrzostwa Europy Seniorów w Karate Tradycyjnym
XIII Mistrzostwa Europy Juniorów w Karate Tradycyjnym
16-17 listopada 2011 r., Jerozolima, Izrael


Polska triumfuje w Europie!
31 medali polskich karateków tradycyjnych!Podczas zakończonych późnym wieczorem 17 listopada w Jerozolimie Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym polska reprezentacja zdobyła rekordową liczbę medali! W Malcha Stadium w Jerozolimie podczas ceremonii wręczania medali „Mazurek Dąbrowskiego” zabrzmiał 14 razy!

Seniorzy przywiozą do Polski 16 medali – 8 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych! Złoto w kata indywidualnym kobiet wywalczyła Małgorzata Baranowska (Lubelski KKT). W pierwszej czwórce najlepszych zawodniczek w ko-go kumite znalazły się dwie Polki. Marta Cieplińska (AKKT w Toruniu) w finałowej walce zwyciężyła z broniącą tytułu Justyną Marciniak (Lubelski KKT). Damian Stasiak (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) w finale fuku-go pokonał zawodnika z Rumunii i obronił swój mistrzowski tytuł mistrza Europy.
Podwójne mistrzostwo Europy zdobył Paweł Janusz (MKS „Spartakus” Niepołomice) – w kata indywidualnym i wraz z Michałem Januszem i Rafałem Wajdą (również MKS „Spartakus” Niepołomice) w kata drużynowym.
Bezkonkurencyjne okazały się również obie nasze drużyny en-bu. Pary: Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Tomasz Jończyk (Łódzka AKT) oraz Jan Kłębek i Bartosz Skwarski (obaj Lubelski KKT) z mistrzostw Europy przywiozą do Polski złoto.
W finale kumite drużynowego Polacy walczyli o złoto z Macedończykami. Polska drużyna z Kluczborskiego KK w składzie: Maciej Kalandyk, Piotr Kuś, Łukasz Radwański i Łukasz Wójcik zajęła I miejsce!
Srebrne krążki zdobyli: Justyna Marciniak (Lubelski KKT) w ko-go kumite i Witold Kwieciński (Łódzka AKT) w kata indywidualnym.
Na trzecim stopniu podium mistrzostw Europy stanęli: Justyna Marciniak (Lubelski KKT), Anna Stachurska (KK Pruszków) i Łukasz Radwański (Kluczborski KK) w fuku-go, Kasper Kawecki (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) w kumite indywidualnym oraz drużyna kata kobiet w składzie: Justyna Marciniak, Magda Marciniak i Ewelina Pańczyk (wszystkie Lubelski KKT).

Polska reprezentacja juniorów zdobyła prawie tyle medali, co seniorzy. Młodzi zawodnicy przywiozą 6 złotych. 6 srebrnych i 3 brązowe medale!
Zarówno w kata indywidualnym, jak i w drużynowym Polacy okazali się najlepsi. Pierwsze miejsca w kata indywidualnym zajęli: Aleksandra Gorzka (KK Pruszków) i Jakub Głąb (AKT w Rzeszowie), w kata drużynowym drużyna kobiet: Aleksandra Gorzka (KK Pruszków), Magdalena Rudnicka (AKT w Rzeszowie) i Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) i drużyna mężczyzn w składzie: Jakub Głąb (AKT w Rzeszowie), Karol Sura (AKT w Rzeszowie), Adrian Zwierzchowski (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki). Najlepszym wśród juniorów w Europie okazał się również Jan Pieczka (KKS „Kachi” Łódź), który zdobył złoto w fuku-go i wraz z Adrianem Zwierzchowskim (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) w en-bu mężczyzn.
Po tytuły wicemistrzów sięgnęli w Jerozolimie: Aleksandra Gorzka (KK Pruszków) i Adrian Zwierzchowski (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) w fuku-go, Magdalena Rudnicka (AKT w Rzeszowie) w kata indywidualnym oraz Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) w ko-go kumite.
Srebro wywalczyły również drużyny: en-bu k/m w składzie: Maria Magdalena Mielnik (Kościerski KK „Seiunchin”) i Mateusz Szelągowski (Lubelski KKT) oraz drużyna kumite: Jan Pieczka (KKS „Kachi” Łódź), Karol Sura (AKT w Rzeszowie), Mateusz Szelągowski (Lubelski KKT) i Bartłomiej Szeliga (FKK Biłgoraj).
Brązowe medale przywiozą: Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) w fuku-go, Karol Sura (AKT w Rzeszowie) w kumite indywidualnym oraz Adrian Zwierzchowski (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) w kata indywidualnym.

„Po zakończeniu mistrzostw, po gratulacjach za poziom i za jakość karate tradycyjnego, którą pokazaliśmy, powiedziałem zawodnikom, żeby pamiętali, że nie jest sztuką jednorazowo wygrać, ale sztuką jest utrzymać jakość. Traktowaliśmy start w mistrzostwach Europy jako trening przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata, które odbędą się w Polsce. Historia tego startu zobowiązuje nas do utrzymania formy i pozycji, ale potrzebna jest też pokora” – podsumował start Polaków Włodzimierz Kwieciński, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

 

WYNIKI
Mistrzostwa Europy Seniorów w Karate Tradycyjnym
Mistrzostwa Europy Juniorów w Karate Tradycyjnym


Eliminacje ME, fot. A. Olczyk-Neugebauer, Ł. Rosiak

Finały ME, fot. A. Olczyk-Neugebauer, Ł. Rosiak