Władze, Komisje

Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie decyzją z dnia 24 marca 1997 r. udzielił Polskiemu Związkowi Karate Tradycyjnego zezwolenia na działalność jako polski związek sportowy. Jest to historyczna chwila dla Związku, otwiera bowiem nowy etap działalności. Jednocześnie wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim tym, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wspierali nasze wszystkie przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że to co nas czeka, jest jeszcze bardziej ekscytujące i stwarza coraz większe możliwości dla realizacji planów w karate tradycyjnym.


Zarząd

  • Prezes – Andrzej Maciejewski
  • Wiceprezes – Mirosław Ellwart, Andrzej Olech
  • Członkowie:  Jerzy Szcząchor, Rafał Wajda 


Komisja Rewizyjna

  • Przewodniczący – Janusz Ziółkowski 
  • Członkowie:  Anna Kulczyńska (zawieszona od 1 marca 2020 r.), Jarosław Domrazek 

 

Sąd polubowny

  • Przewodniczący – Barbara Marciniak-Maciejewska 
  • Członkowie:  Dominika Bolechowska, Rafał Panaszek

 

Główny Sąd Dyscyplinarny

  • Przewodniczący – Szczepan Thomas
  • Członkowie: Zbigniew Sitarz, Janusz Sowa


Sąd Dyscyplinarny

  • Przewodniczący – Mirosław Kuciarski 
  • Członkowie: Arkadiusz Bukała, Jacek Pobłocki

Rzecznik Dyscyplinarny Józef Rączka, zastępcy Bartosz Domrazek, Robert Łój


Komisja Programowo-Ekonomiczna 

  • Przewodniczący – Józef Rączka 
  • Członkowie: Zbigniew Sitarz, Krzysztof Neugebauer, Janusz Sowa, Marta Niewczas (zawieszona od 1 marca 2020 r.)

 

Komisja Metodyczno-Szkoleniowa  

          Nadzór nad szkoleniem z ramienia Zarządu PZKT:
           Andrzej Olech 

          Szef wyszkolenia:
           Janusz Sowa 

           Kadra trenerska:
           Krzysztof Neugebauer – trener kadry seniorów i młodzieżowców
           Andrzej Zarzeczny – trener kadry seniorów i młodzieżowców
           Janusz Sowa – trener kadry juniorów i juniorów młodszych
           Iwona Karwacka – asystenci trenerów kadry seniorów i młodzieżowców
           Justyna Marciniak, Rafał Wajda – asystenci trenera kadry juniorów i juniorów młodszych         

          Instruktorzy współpracujący:              
          instruktorzy zawodników z kadry narodowej PZKT na rok 2019

  • Janusz Barczyński
  • Jarosław Bicz
  • Maria Depta
  • Jarosław Domrazek
  • Mirosław Ellwart
  • Jacek Fałkowski
  • Piotr Figura
  • Kinga Jędrych-Kontowt
  • Tomasz Jończyk
  • Damian Karwacki
  • Jan Kłębek
  • Anna Koper
  • Anna Kulczyńska
  • Mariusz Lewandowski
  • Robert Malec
  • Marta Niewczas
  • Radosław Niziołek
  • Andrzej Olech
  • Radosław Olczyk
  • Michał Ordowski
  • Zbigniew Sitarz
  • Bartosz Skwarski
  • Ryszard Skwarski
  • Jerzy Szcząchor
  • Andrzej Szeliga
  • Rafał Wajda
  • Mariusz Węglewski
  • Jacek Wierzbicki
  • Janusz Ziółkowski

 

  • Komisja Sędziowska
    Przewodniczący – Józef Rączka 
    Członkowie – sędziowie z międzynarodową klasą sędziowską WTKF:

    1. Arkadiusz Bukała
    2. Jarosław Domrazek
    3. Mirosław Ellwart
    4. Dariusz Hejduk
    5. Wojciech Kamiński
    6. Paweł Kasperkiewicz
    7. Mirosław Kuciarski
    8. Anna Kulczyńska
    9. Zbigniew Lipczyk
    10. Andrzej Maciejewski
    11. Andrzej Olech
    12. Józef Rączka
    13. Zbigniew Sitarz
    14. Janusz Sowa
    15. Jerzy Szcząchor
    16. Szczepan Thomas
    17. Małgorzata Zabrocka

  • Komisja Medyczna
    Przewodniczący – Zbigniew Lipczyk
    Zastępca Przewodniczącego – Maciej Prochowski
    Zastępca Przewodniczącego – Aleksander Górski
    Członkowie:

    1. Mieczysław Miodek – lekarz kadry narodowej PZKT
    2. Artur Sczesny
    3. Marek Wiśniewski

    Sędzia medyczny pomocniczy:
    1. Jarosław Zajączkowski

    Lekarze z Komisji Medycznej PZKT posiadający certyfikat nadany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej uprawniający do wydawania zaświadczeń dopuszczających do uprawiania karate tradycyjnego: Mieczysław Miodek, Artur Sczesny.

 

  • Komisja Techniczna
    Przewodniczący – Janusz Ziółkowski
    Członkowie:

    1. Jarosław Bicz
    2. Marcin Chałas
    3. Emilia Drozdek
    4. Emilia Mioduszewska
    5. Grzegorz Mucha
    6. Mateusz Owczarczyk
    7. Magdalena Pieczka
    8. Zbigniew Sobkiewicz
    9. Patrycja Zarzycka 

 

  • Komisja Etyki
  • Mirosław Kuciarski
  • Krzysztof Neugebauer
  • Jerzy Szcząchor
  • Andrzej Zarzeczny