Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 Wydarzenia towarzyszące

 

dsushi party

 Sushi Party
Już 15 października zapraszamy do Tauron Areny Kraków na Sushi Party! Pod okiem mistrza świata w sushi oraz największych mistrzów sushi w Polsce – stworzymy ogromną mozaikę sushi!

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Alon Than – mistrz świata w sushi z Tokio z 2015 roku. Nad pracami będzie czuwać 19 największych mistrzów sushi w Polsce.


Wspólnie z nimi ułożymy kompozycję o powierzchni 8 m na 8 m i tym samym pobijemy nowy rekord świata! To kulinarne dzieło będzie przedstawiać postacie karateków, a złoży się na nie około 20 tys. porcji.
Warsztaty sushi rozpoczynają się już o godzinie 13.00. Około godziny 18.00 zjemy finalny efekt naszej pracy! Serdecznie zapraszamy.

 dmaster sushiSponsorem Sushi Party jest Farutex Bidvest Polska.

 

 

Alon Than – mistrz sushi w Polsce, znawca kuchni Azji Południowo-Wschodniej. Prowadził kilka restauracji w Tokio, w Polsce mieszka od 2003 roku, gdzie wraz z żoną prowadzi sieć Restauracji Izumi Sushi. Od lat promuje japońską kuchnię w najlepszym wydaniu. Według magazynu „Food Servis” Alon Than znalazł się na liście najbardziej wpływowych ludzi, którzy w ostatnich 20. latach odmienili oblicze polskiej gastronomii. 


Konkurs na drużynę kibicującą
Zapraszamy do udziału w konkursie na najatrakcyjniejszą kibicującą drużynę klubową podczas finału Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, który odbędzie się w sobotę 15 października 2016 r. w godz. 15.00-18.00 w TAURON Arenie Kraków.

Celem konkursu jest stworzenie miłej i niezapomnianej atmosfery podczas mistrzostw, zaprezentowanie temperamentu polskiego środowiska karate tradycyjnego i wykazanie się kreatywnością klubową. Organizatorzy dopuszczają wszelkie formy kibicowania przy użyciu gadżetów, nie wykraczając oczywiście poza granice przyzwoitości.
 
Nagroda główna - komplet tatami (100 m2) ufundowany przez firmę Diparo Polska Sp. z o.o. Dla pozostałych drużyn przewidziane są gadżety pamiątkowe Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016. Zwycięzcy wyłonieni zostaną przez Komitet Organizacyjny mistrzostw.
 
Zgłoszenia należy przesyłać na formularzu zgłoszeniowym (w plikach do pobrania) do dnia 30.09.2016 r. (piątek) na adres e-mail: promocja.karate@wp.pl. Organizatorami konkursu są: Polski Związek Karate Tradycyjnego i firma Diparo Polska Sp. z o.o. - Pan Maulik Pradipto.


ddrużyna kibica

 

Konkurs dla szkół na Drużynę Kibica
Rozgrzewamy sportowe emocje i zachęcamy całe szkoły do mocnego kibicowania reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata. Będzie to doskonała okazja do aktywnego spędzenia Dnia Edukacji Narodowej. Zapraszamy do mocnego dopingu i wzięcia udziału w KONKURSIE na NAJLEPSZĄ DRUŻYNĘ KIBICA. Jest on kierowany do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każda placówka może wystawić reprezentację składającą się z 50-60 uczniów. Na najbardziej aktywne ekipy czekają atrakcyjne nagrody.

 

Drużyna, która najlepiej przygotuje się do kibicowania, spędzi weekend w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”. To wyjątkowe miejsce, położone w malowniczej scenerii Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Ośrodek zaprojektowano zgodnie z kanonem scenerii japońskiej. Pobyt w nim będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Ponadto dwie najlepiej kibicujące drużyny będą mogły do końca roku skorzystać z bezpłatnych treningów karate. Oceniamy pomysłowość, zaangażowanie, kreatywność, hasła, piosenki, transparenty, wygląd drużyny kibicującej, a także przestrzeganie zasad kibicowania fair-play. Patronat nad konkursem objął Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.


Na zawody zapraszamy już w piątek 14 października - o godzinie 9.00 rozpoczną się eliminacje. W sobotę 15 października drużyny biorące udział w konkursie muszą być o godzinie 14.00 w wyznaczonym sektorze. Przez godzinę będą kibicować, a organizatorzy zawodów będą oceniać każdą drużynę szkolną i klubową i wyłonią zwycięzców konkursu.


Zgłoszenia drużyn kibicujących prosimy kierować do 7 października 2016 roku na adres: biuro@karate4u.pl
Prosimy też o podanie liczby wszystkich uczestników szkoły (poza konkursem na drużynę kibicującą), musimy bowiem przydzielić w Tauron Arenie Kraków odpowiedni sektor. Każda szkoła otrzyma potwierdzenie zgłoszenia i informację, do którego sektora została przydzielona.


dpółmaraton

3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski
 Serdecznie zapraszamy wszystkich karateków na 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, który odbędzie się w niedzielę 16 października (TAURON Arena Kraków).
W ramach współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie, karatecy mogą wystartować w biegu za darmo. Na bieg można się zapisać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: https://zapisy.zis.krakow.pl/event/13.
Dodatkowo trzeba wysłać zgłoszenie startu na adres: promocja.karate@wp.pl. Biuro Promocji PZKT utworzy listę wszystkich startujących karateków, w celu nadania im numerów startowych.  

 

Od 2014 r. PZU Cracovia Półmaraton Królewski jest organizowany na zakończenie sezonu biegowego w Polsce. Podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy, meta zlokalizowana będzie w TAURON Arenie Kraków – największej wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Trasa biegu wiedzie przez najpiękniejsze zakątki Krakowa.

Informacje organizacyjne:

Start: ul. Stanisława Lema o godzinie 11.00 (brama startowa zostanie zamknięta po ok. 20 minutach)
Meta: TAURON Arena Kraków (trasę należy pokonać w czasie 3 godzin, do godziny 14.00)
Uczestnicy: osoby od 18 roku życia
Biuro zawodów: po odbiór pakietów startowych należy zgłosić się do Biura Zawodów (TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7, Kraków) w piątek, 14 października w godzinach 16.00-21.00, w sobotę, 15 października w godzinach 10.00-20.00 oraz w niedzielę, 16 października w godzinach 7.00-9.00.

Trasa i program 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego znajdują się w pliku do pobrania.


Pliki do pobrania: